6 міфів про котячий корм, які варто знати (на правах реклами)

6 міфів про котячий корм, які варто знати (на правах реклами)

Сьогодні виробники пропонують величезне розмаїття кормів для котів. Вони відрізняються інгредієнтами, формою випуску, призначенням, метою та багатьма іншими параметрами. З одного боку, можливість обирати дає змогу підібрати саме той раціон, який сподобається вашому пухнастику та буде йому максимально корисним. З іншого — у розмаїтті кормів легко заплутатися та купити зовсім не те. А ще щодо котячого корму є чимало міфів, які можуть призвести до неправильного харчування та нашкодити здоров’ю чотирилапого улюбленця. У цій статті спростовуємо найбільш поширені та небезпечні з них.

Міф № 1: всі корми однакові

Люди, які керуються цим міфом, купують улюбленцю корм, не особливо вчитуючись в інформацію на пакованні, адже суть одна — він або сухий, або вологий. Насправді ж корми для котів мають різний склад і призначення. За дослідженнями, проведеними American Veterinary Medical Association (AVMA), важливо враховувати різні потреби різних котів: вік, розмір, вага, порода, стан здоров'я та інші фактори. Збалансований і правильно підібраний раціон, який можна придбати за посиланням https://eva.ua/12519-12520-12522/korm-koshek/, здатний покращити якість життя тварини, адже він розроблений з урахуванням її особливостей.

Міф № 2: коти та собаки можуть їсти однаковий корм

Це надзвичайно шкідливий стереотип, який призводить до багатьох проблем! Коти та собаки мають різні харчові потреби. Дослідження, ініційоване American College of Veterinary Nutrition, переконливо доводить, що котам потрібно більше білка та таурину, які можуть бути дефіцитними в харчуванні собак. Тож якщо у вас є кіт і собака, обов’язково купуйте їм різні корми.

Міф № 3: коти мають їсти сире м'ясо та рибу

Ще одна омана, яка може закінчитися терміновим візитом до ветеринара з харчовим отруєнням чи паразитарною інвазією. Давати котам сирі продукти можна лише у тому випадку, коли ви точно впевнені в їхній якості та безпечності. Часте вживання сирої їжі може призвести до заражень бактеріями чи паразитами. Тож потенційні ризики перевищують можливу користь.

Міф № 4: котам шкідливо вживати зернові

Зернові у кормі для котів — тема постійних дискусій між власниками котів і ветеринарами. Існує стійке переконання, що зернові можуть бути шкідливими для котів, адже ці тварини м’ясоїди. Зернові часто додають до котячого корму як джерело енергії та вуглеводів. Із них пухнастики можуть отримувати вітаміни, мінерали та інші корисні речовини. Тож з огляду на основні вимоги до харчування зернові не є шкідливими, якщо вони правильно збалансовані з іншими компонентами раціону. Тому враховуйте баланс компонентів, а також індивідуальні особливості кота, зокрема стан його здоров’я.

Міф № 5: коти отримують достатню кількість води разом із вологим кормом

Це надзвичайно небезпечний міф! Він може призвести до виникнення проблем зі здоров’ям у кота. Дійсно, вологий корм часто містить приблизно 70–80% води. Це забезпечує котам додатковий водний об’єм разом з їжею, але потребу у воді не задовольняє. Якщо кіт не буде пити, порушиться гідратація організму. Це може призвести до проблем із сечовидільною системою, нирками та стати причиною серйозних системних захворювань. Тому обов’язково стежте за тим, скільки води п’є ваш улюбленець.

Міф № 6: дорогі корми такі ж самі, як і дешеві

Міф, що дешеві корми для кішок такі ж ефективні, як і дорогі, може призвести до неправильного вибору харчового раціону для улюбленця. Дорогі корми часто мають кращу якість інгредієнтів. Зазвичай вони містять м’ясо, багате на необхідні білки та інші поживні речовини. Дешеві корми можуть складатися з м’ясних субпродуктів невідомого походження, які можуть бути навіть небезпечними для здоров’я тварини.

Дорогі корми нерідко мають більш збалансований склад, враховуючи потреби кота на різних етапах життя, а також вітаміни, мінерали, амінокислоти, які дають змогу повноцінно підтримувати організм пухнастика. Більшість із них розроблені для вирішення конкретних проблем, зокрема алергії та підвищеної чутливості. Дешеві корми не завжди мають такі властивості.

Міфи щодо кормів для котів можуть призвести до вибору неправильного раціону та суттєвого погіршення якості життя тварини. Обираючи їжу для улюбленця, важливо керуватися не лише її ціною, але й складом, якістю і відповідністю індивідуальним потребам кота. Врахування фізіології, вікових особливостей, захворювань та інших чинників є ключем до забезпечення збалансованого та повноцінного харчування.

keyboard_arrow_up